کسب و کار اینترنتی

بسیاری از کاربران هر روز از ما در مورد سایت های مختلف میپرسن که این سایت اسکم هست یا نه، برای خودمون هم جالب بود و متوجه شدیم که این سایت ها یا پروژه هارو در سایت بیگ والت میبینن و بعد از ما در مورد اسکم بودنش سوال میپرسن. در همین راستا تصمیم گرفتیم که در مورد بیگ والت بنویسیم و Bigwallet رو بررسی کنیم، اولین باری که این سایت رو دیدم واقعا جا خوردم، اصلا انتظارش رو نداشتم که یک سایت با هدف معرفی و توسعه فضای کلاهبرداری در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتالی راه اندازی شده باشه و فعالیت کنه! به هر جایی از سایت که میرفتم و می دیدم که اکثر مطالبی که منتشر میشه مرتبط با سایت های کلاهبرداری هستش واقعا به معنی واقعی کلمه حرص میخوردم!

پروژه های زیادی رو بررسی کردیم و در سایت میهن بلاکچین در موردشون مطلب نوشتیم، پروژه هایی مثل فوین کوین، E2C، مستر دیجی کوین، کوین مجیک و یونیک فایننس و … که هر کدومشون تونستن مقدار زیادی ارز رو از کشورمون خارج کنن و سرمایه بسیاری از مردم کشور عزیزمون رو که با کلی زحمت به دستش میارن تقریبا یک شبه به جیب بزنن!

هیچ وقت فکر نمیکردم روزی برسه که بجای بررسی یک پروژه کلاهبرداری مجبور بشم در مورد سایتی بنویسم که تبدیل شده به معرف سایت ها و پروژه های کلاهبرداری! سایتی ایرانی که برای خودم هم جالبه با سو استفاده از عبارت کسب درآمد رایگان از طریق اینترنت تونسته کاربران زیادی رو جذب کنه ولی بجای کسب درآمد اینترنتی، در واقع کسب ضرر از طریق اینترنت رو به ارمغان آورده!

وقتی پروژه های E2C، فوین کوین، یونیک فایننس و …. رو بررسی میکردم، همیشه برام سوال بود که چرا الکسا نشون میده ترافیک کاربران ایرانی به سایت این پروژه ها زیاده و در بسیاری از پروژه های کلاهبردار، ایرانی ها رنک یک ترافیک این سایت ها رو داشتن. پیش خودم میگفتم وضع اقتصادی مردم کشورم باعث شده که این اتفاق بیفته ولی الان با دیدن سایت Bigwallet متوجه شدم که چرا مدام از ما میخواستن که فلان پروژه اسکم شده یا اسکمه ؟

روزی که فعالیت خودمو در این حوزه شروع کردم هیچ وقت فکر نمیکردم به جای اینکه از ما در مورد پروژه های قوی و موفق سوال بشه، بیشتر در مورد پروژه های اسکم سوال میشه ولی الان دلیلش رو میدونم، سایت هایی مثل Bigwallet بزرگترین خیانت رو در حق حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال میکنن. این سایت ها با معرفی پروژه های کلاهبردار باعث میشن که کاربران زیادی سرمایه خودشون رو از دست بدن و دید کاربران زیادی رو به این حوزه عوض میکنن. حوزه ای که میتونه جلوی خیلی از فسادهای مالی و کلاهبرداری هارو بگیره، عملا با حضور این سایت ها، دقیقا از فلسفه وجودیش دور و دورتر میشه!

وظیفه خودمون میدونیم که به کاربران عزیزمون هشدارهای لازم رو بدیم که از این سایت ها دوری کنن. امیدوارم که با نوشتن این مطلب حتی شده یک نفر رو از بیراهه رفتن نجات بدم!

و اما بررسی بیگ والت!

وقتی سایت بیگ والت رو باز کنین با صفحه زیر مواجه میشید. در بالای صفحه تبلیغ ۴ پروژه رو مشاهده میکنن که تک تک این پروژه ها با کد معرف miladmilan هستن. اولین پروژه، سرمایه گذاری مطمئن در ارزهای دیجیتال هستش، سایتی که ادعا کرده میتونین تا ۲۰ درصد ماهیانه دریافت کنین. سایت iraniantraders که پلن های مختلفی برای سرمایه گذاری داره و سود روزانه به نسبت سپرده شما پرداخت میکنه. منبع سودهایی که پرداخت میکنه گفته شده که از معامله گری ارزهای دیجیتال به دست میاد، نمیگم غیر ممکنه ولی هیچ تضمینی نیست که صد درصد بتونه سود بده. نکته جالب توجهی که وجود داره اینه که برای سپرده گذاری حتما باید از ارزهای دیجیتالی استفاده کنین!

این یعنی مالک سایت ایرانین تریدرز نمیخواد رد و نشون بانکی ازش ثبت بشه. همه چیز به نفعه مالک سایت و به ضرر کاربر! مالک این سایت بدون اینکه کسی بتونه پیگیری کنه میتونه پول های سپرده گذاران رو بالا بکشه!

بیگ والت صفحه اصلی کلاهبرداری

تبلیغ بعدی، متعلق به irandogebank هستش، سایتی که ۸ تا ۱۱.۵ درصد سود ماهیانه میده! دقت کنین، ماهیانه!!! وقتی به سایتشون مراجعه کنین (البته در نظر داشته باشین که با کد معرف تمامی این تبلیغات در سایت بیگ والت قرار گرفته!) پلن های سرمایه گذاری مشاهده میکنین، دقیقا رویه ای که پروژه مستر دیجی کوین دنبال کرد و پیشنهاد میکنم بررسی مستر دیجی کوین رو در میهن بلاکچین مطالعه کنین.

تبلیغ بعدی متعلق به Roboton هستش، باز هم پروژه سرمایه گذاری، باز هم وعده سود تا ۸ درصد ولی این بار روزانه و زیر مجموعه گیری ۱۰ درصد، پلن های سرمایه گذاری مختلف در این سایت ارائه شده، عملا گفته پول بدین کاربر جدید بیارین بهتون سود میدم! (پیشنهاد میکنم که مقاله پانزی چیست رو در سایت میهن بلاکچین مطالعه کنین)

تبلیغ بعدی متعلق است به Dogeminers، باز هم وعده سود قطعی با درصد های مختلف و بازه زمانی کوتاه مدت، برداشت روزانه!!!

تمامی این تبلیغ ها با کد معرف miladmilan هستش که مالک سایت بیگ والت هستن، سایت های پر ریسک برای سرمایه گذاری و به احتمال ۹۹.۹۹۹۹۹۹ درصد کلاهبردار!

همین 4 تا تبلیغ کافی بود برای اینکه من از این سایت خارج بشم و هیچ وقت به این سایت سر نزنم ولی چاره ای نیست، می نویسم برای اینکه حتی شده یک نفر رو از دنبال کردن این سایت منصرف کنم، حتی شده دست یک نفر رو هم بگیرم که به چاه نیفته، راضیم و خدارو شکر میکنم.

شعار بیگ والت کسب درآمد از طریق اینترنت هستش، خب بریم ببینیم چه روش هایی رو برای کسب درآمد به مردم معرفی میکنه.

راه های کسب درآمد کلاهبردار بیگ والت

اولین راه تخصصی و نیازمند مهارت هستش، خب بریم ببینیم این راه تخصصی و نیازمند به مهارت چیه؟!

اولین گزینه، سرمایه گذاری هایپ! ریسک بالا! اسمش که خیلی جالبه بریم ببینیم دقیقا چیه. خب دستشون درد نکنه، تعریف هایپ رو گفتن بعدش هم نوشتن “توجه: اکثر هایپ ها کلاهبردارند و فقط مدت زمان کوتاهی پرداختی دارند. اگر میخواهید در آنها سرمایه گذاری کنید باید عجله کنید!”

اکثر سایت های هایپ کلاهبردارن و جالب اینجاست که اکثرشون رو میتونین داخل سایت بیگ والت پیدا کنین، اصلا نیازی نیست داخل اینترنت جستجو کنین، بیگ والت همه سایت های کلاهبردار رو بهتون معرفی میکنه!

معرفی سایت ها و پروژه های کلاهبردار کار خیلی خوبیه و میهن بلاکچین هم این کار رو میکنه ولی تفاوت کار ما با بیگ والت در این هستش که ما اعلام میکنیم این پروژه کلاهبرداره و توصیه میکنیم که ازش دوری کنین ولی سایت بیگ والت پروژه های کلاهبرداری رو معرفی میکنه تازه میگه عجله کنین سرمایه گذاری کنین ( البته کد ریفرالشون رو هم میذارن! )

اولا که عجله کار شیطونه، ثانیا معرفی پروژه کلاهبرداری و اینکه شما تشویق بکنین که مردم سرمایه خودشون رو در پروژه کلاهبرداری بذارن با اینکه خودتون کلاهبرداری بکنین هیچ تفاوتی نداره!

HYPE Big Wallet Scam

این سایت با کمال وقاحت سایت های کلاهبرداری رو معرفی میکنه و میگه با کد معرف بنده اگه سرمایه گذاری بکنین من از درآمد سایتم پول شمارو میدم!!

درآمد سایت شما از کجا بود؟ از تبلیغات پروژه های کلاهبرداری که اول این پست گفتیم؟ پول تمیزی که زحمت کشیدیم براش رو بریزیم تو سایت های کلاهبردار بعدش شما از صندوق 150 دلاری که داری 10 درصدش هم ماله خودته، بیای از کثیف ترین پول دنیا که از پروژه های کلاهبردار و مال حروم به دست اومده، جبران خسارت بکنی!!!!

بگذریم!

بریم سراغ نحوه بررسی که سایت بیگ والت از پروژه های هایپ و سرمایه گذاری داره…

bigwallet big scammer

جزئیات بررسی رو مشاهده میکنین که چقدر دقیق هستش! چیزی که خیلی بهش بها داده شده اینه که این پروژه یا پروژه های مشابه پرداختی داره یا نه! بعدشم یه اطلاعات جزئی از پروژه، پلن ها و درباره شرکت و تمام! چی شد؟ و تمام ؟ تیتر چی بود ؟ تیتر زده بودین سایت سرمایه گذاری anterius اسکمه یا معتبره ؟ خب الان نتیجه چیه؟ اسکمه یا معتبره ؟

الان چه اتفاقی افتاد؟ یه شرکت کلاهبردار معرفی شد، اعلام شد که این شرکت پرداختی داره، فردا که پرداختی نداشت، این شرکت میشه اسکم! به به، چه تحلیل خوبی!

یعنی یه سایت کلاهبردار تا زمانی که پرداختی داره کلاهبردار نیست و وقتی پرداختی نداره میشه کلاهبردار؟!!!!!!!!

از سایت های کلاهبردار پول میگیرین، با کد معرفتون تبلیغشون رو میکنین و بعدش به کاربران میگین اسکم شده؟ راهه کثیفی برای کسب درآمد از اینترنت و نا آگاهی مردم پیش گرفتین. مدعی هستین که راه های کسب درآمد اینترنتی آموزش میدین ؟!

بریم سراغ راه بعدی که پیشنهاد دادین ….

راه بعدی بیگ والت، سرمایه گذاری و استخراج ارزهای دیجیتال در سیستم های کلود ماینینگ هستش. میهن بلاکچین بارها اعلام کرد که با توجه به کلاهبرداری های گسترده ای که سایت های فعال در حوزه استخراج ابری انجام دادن توصیه میکنیم که از این سایت ها دوری کنین ولی جالب اینجاست که بیگ والت تمامی سایت های کلاهبردار در زمینه کلود ماینینگ رو معرفی کرده، باز هم مثل روال راه قبلی صرفا اعلام میکنه که این سایت ها پرداختی دارن یا نه و اگه نداشته باشن سایت بیگ والت اعلام میکنه که این سایت اسکم شده!

پروژه هایی مثل مستر دیجی کوین هم در بین این پروژه ها دیده میشه که مفصل در موردش صحبت کردیم. جالب اینجاست که مستر دیجی کوین در بیگ والت نوشته شده که پرداختی داره ولی کاربران در زیر پستی که ما در مورد مستر دیجی کوین نوشتیم بارها اعلام کردن که این سایت دیگه پرداختی نداره!

با توجه به هرمی بودن اکثر طرح‌های معرفی شده توسط وب سایت بیگ والت، پس از معرفی، این پروژه ها به شدت در میان کاربران ایرانی رواج پیدا میکنه تا حدی که حجم کلاهبرداری به میلیاردها تومان میرسه. پس از کلاهبرداری شدن طرح، سریعا پستی مبنی بر کلاهبرداری بودن منتشر میشه، اما وقتی که سرمایه کاربران به سرقت رفته.
به عنوان نمونه، وب‌سایت بیگ والت ابتدا پروژه کلاهبرداری indigoincome را به عنوان یک طرح معتبر معرفی میکنه و  پس از محرز شدن کلاهبرداری در حالی که کاربران زیادی سرمایه خودشون رو از دست دادن، پروژه indigoincome را به عنوان اسکم برچسب گذاری می‌کند. تیتر نوشتین معتبر، بعد داخل متنش می نویسین اسکم!

scam big wallet

تازه این تمام ماجرا نیست، وقتی یک پروژه اسکم میشه (البته اسکم نمیشه از اول اسکم بوده ولی گویا این سایت پول میگیره که اسکم هارو معرفی کنه) در انتهای مطلب مرتبط با اون پروژه این متن رو می نویسن “سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده ی شخص شماست و طبق تجربه احتمال اسکم و کلاهبردار بودن اینگونه سایت ها زیاد است.”

وقتی اسکم شد ( البته از اول اسکم بود ) مسئولیتش با کاربره ؟

دیدن کامنت های این پست خالی از لطف نیست.

scam big wallet

سخن پایانی

تا زمانی که وب‌سایت‌های این چنینی به صورت آزادانه به معرفی وب‌سایت‌های کلاهبرداری می‌پردازند، آگاه سازی کاربران روز به روز سخت تر میشه. امیدواریم تا هر چه زودتر جلوی چنین وب‌سایت‌هایی گرفته شود تا فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین بتواند با اعتبار هر چه بیشتر به مسیر رو به رشد خود ادامه دهد. از مسئولین مربوطه هم انتظار داریم که با سایت بیگ والت که دامنه IR هم داره بر خورد بکنن و جلوی از دست رفتن سرمایه کاربران ایرانی رو بگیرن.

 منبع: میهن بلاکچین

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی